top of page
maldives_4.jpg

MALDİVLERİ

MARM TRAVEL İLE KEŞFET

Image by mahdis mousavi

Issız adacıklar, mercan kayalıklarında açmış rengârenk çiçekler, harika plajlar, ayaklarınızın arasında dolasan yüzlerce balık ve mis gibi baharat kokusu…

1965 yılında İngiltere’den bağımsızlığını kazanan, Hint Okyanusu’nun ortasında essiz bir mücevheri andıran Maldiv Adaları sadece 200’ünde insan yasayan 1200 adadan oluşuyor. 200 adadan 90’ında Maldivliler hayatlarını sürdürürken, geri kalan bölgeler turizm amaçlı işletiliyor.

Eşsiz kumsallarıyla dünyanın en güzel tatil beldelerinden biri olan Maldiv Adaları, doğayı, denizi ve huzuru sevenler için tropikal bir cennet! Bu “idilik” dekora eklenen konforlu oteller doğanın lüksle olan uyumlu birlikteliğini gösteriyor. Maldiv Adaları ayrıca tarihi mekânları ve müzeleriyle de dikkat çekiyor.

Ne Zaman Gidilir?

Maldivler tropik bir iklime sahiptir, bu nedenle yıl boyunca iklimde fazla değişiklikler olmaz. Ortalama sıcaklık 30 derecedir. Maldivler, ekvator kuşağında olduğu için fırtına çok az görülür. Ancak buna karşın, Musonlar bölgeyi etkiler. Yağmurların en sık rastlandığı aylar, mayıs ve eylüldür. Maldivlerde en sıcak ay Nisan, en soğuk ay ise Aralık’tır.

maldives_3.jpg

I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. It's easy.

Image by Ishan @seefromthesky

Gezilecek/Görülecek Yerler

  • Mükemmel iklimi ve zengin sualtı dünyasıyla Maldiv Adaları bir dalış merkezi haline gelmiştir. Değişik sualtı canlılarını bir arada görebileceğiniz dalış tecrübesi tam bir görsel şölen! Ayrıca amatörler için şnorkel turları da bulunuyor.

  • Ünlü otelleri, konforlu tesisleri, romantik mekânları, spa ve masaj merkezleri, su sporları ve sualtı dalış okullarıyla nam salan adalarda vakit geçirmek çok zevkli ve huzurlu! Bu arada palmiye ağaçları gölgesindeki bungalovları, ipeksi kumsalı, mercan gölleri ve berrak deniziyle göz kamastıran Cocoa Adası’nı mutlaka ziyaret edin! Ayrıca dalış sporuna yeni başlayanlar için Soleni Dive Center ideal bir yer!

  • Malé Havaalanı’na çok yakın olan ve geniş imkânlarıyla dikkat çeken Paradise Adası’nda kalabilirsiniz. Kurumba Village de turistlerin uğrak yerlerinden…

  • Maldiv Adaları’nın başkenti olan ve nüfusun çoğunluğunun yasadığı Malé geniş kültürel seçenekler sunuyor. Alışveriş yapmak dısında, Sultan Parkı, Ulusal Müze ve İslam Kütüphanesi’ni gezebilirsiniz. Ayrıca Malé yakınlarındaki sörf alanlarını da mutlaka ziyaret edin!

  • Yerli halkın geçim kaynağı olan balıkçılık Maldiv Adaları’nda size çok hoş tecrübeler yasatabilir. Ay ışığı altında gece balık avlama turlarına katılmadan geri dönmeyin!

bottom of page